Momentálně jsem na mateřské dovolené a všechny moje služby jsou pozastaveny.

 

Co to je Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamická terapeie CSB je neinvazivní terapeutická technika, která podporuje samoléčebný proces v lidském těle. Cranio je latinské slovo pro lebku a sacrum znamená kost křízová. Terapie využívá pohybových vzorců kostí, svalů, šlach, tekutin i veškeré energie uložené v těle, aby navrátila zpět zdraví a vitalitu.

CranioSacrální Biodynamika má své kořeny v oboru tradiční medicíny nazývaném Osteopatie, ačkoliv její původ sahá hluboko do minulosti. Jsou zmínky o tom, že práci s craniosacrálním systémem a mozkomíšním mokem používali již ve starověkém Egyptě, Indii a v některých civilizacích v Peru. CranioSacrální Biodynamika, je metoda která užívá pohmatu a jemných manuálních technik k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a rebalancovat.

Biodynamický přístup této metody nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Užívá principu Breath of Life (Dechu Života) od Dr. W. G. Sutherlanda, který vyjadřuje vitální sílu uvniř nás udržující život a zdraví.

Principem Dechu Života znamená, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje tak jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, jako pohyb kostí, nebo plynutí celým tělem a jeho biosférou. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie.

V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, traumata, úrazy, nehody a přetížení, jejichž následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat a pak mohou vznikat bolestivé symptomy.

"V CranioSacrální Biodynamice se hledá přirozená cesta, jak tělo podpořit aby se samo léčilo. Naše tělo má ohromnou moudrost a schopnost se léčit a rebalancovat, dělá to každým momentem."

Během ošetření se používá doteku rukou k naslouchání jemných rytmů v těle klienta a neinvazivními technikami se podporuje rozpuštění vzorců napětí a znovuplynutí Dechu Života. Do těla klienta ošetřující nic nevkládá ani nebere, jen podporuje samo-léčivý proces a aktivuje léčivé zdroje, které uvnitř všichni máme. Neřeší následky symptomů, ale jejich příčinu. Jde do jádra problémů, za symptomy, do prostoru, kde je zdraví vždy přítomné, kde nikdy nebylo ztraceno. Přivádí nás k vlastní Esenci, Zdraví a Celistvosti.

Je efektivní na širokou škálu problémů a disfunkcí. Díky její jemnosti a neinvazivnímu přístupu, je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka.

Příručka o kraniosakrální biodynamice (pdf, 3.5MB)

V jakých oblastech kraniosakrální terapie působí

1. K podpoře v procesu osobního růstu:

 • prohlubuje uvědomování si sebe a svého těla
 • integruje tělo-mysl-duši
 • harmonizuje nervový systém
 • zmírňuje stres a napětí

2. Při zdravotních potížích:

 • ke zmírnění bolestí a chronických potíží
 • při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů
 • při problémech s čelistmi, dutinami a disfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní

3. K léčení traumatu a post-traumatických symptomů:

 • po operačních stavech, úrazech a nehodách
 • k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
 • proti depresím

4. Podpora pro těhotné a děti:

 • rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu
 • vhodné jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace
 • pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení
 • u začínajících růstových problémů u dětí (skolióza, lordóza)
 
Kontakt
Lydie Němcová
Heyrovského 22
Brno Bystrc
 
Telefon: +420 776 283 983
E-mail:   lydie.nemcova@seznam.cz
Objednávky pouze po telefonu,
e-mail slouží na dotazy.
 
Tvorba webových stránek Unigena