Momentálně jsem na mateřské dovolené a všechny moje služby jsou pozastaveny.

 

Masáž lávovými kameny

Technika horkých nebo studených kamenů pokládaných na holou pokožku byla potvrzena u kultur žijících v Mezopotámii, v Číně, v Indii, na Havaji i v Evropě u antických národů.

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická "zatuhlá" místa), poté se s kameny prohřívá a masíruje.

Postup při masáži lávovými kameny

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40, 50°C. Poté se zahřáté kameny pokládají na tělo klienta. Na zádech, na šíji, na nohách i na chodidlech umisťované kameny postupně musí pokrýt tzv. meridiány. To jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie - od konečků prstů na nohou až ke krku, od svrchní části pokožky až k vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají špatným životním stylem blokovány nebo uzavírány, ale lávové kameny je dokáží efektivně otevírat. Přispívají k tomu kovové ionty, které lávové kameny obsahují a které se při kontaktu s tělem uvolňují.

Po prohřátí celého těla, terapeut přistupuje k promasírování jednotlivých částí těla pomocí teplých kamenů.

Důležitá je komunikace. Nebojte se sdělit své pocity, aktuální bolesti nebo nemoci a případně i to, zda vám teplota kamenů vyhovuje - každý člověk má jinak citlivou pokožku a s tím souvisí i různé osobní preference při masáži lávovými kameny.

Jak masáž lávovými kameny prospívá

Jde především o teplo rozlévající se celým vaším tělem - uvolňuje zatuhlé svalstvo; probouzí energetické toky, krevní a mízní oběh; vyživuje meziobratlové vazy; zrychluje buněčný metabolismus; zvyšuje mikrocirkulaci; odstraňuje odpadní látky z těla; celkově uvolňuje centrální nervovou soustavu.

Minerální kameny

Drahým kamenům, kromě jejich vzhledu a krásy jsou přisuzovány také léčebné účinky a pozitivní vliv zdraví člověka. Je v nich ukryta zvláštní a tajemná energie. Dostává se do našeho těla přes nervová zakončení prostřednictvím síly světla, vibrací barev a vnitřních impulzů, přikládáním na tělo nebo držením v ruce. Pomáhá obnovovat tělesnou rovnováhu, odstraňovat stres a napětí a naplnit nás klidem. Léčení pomocí kamenů není doslovné léčení čili náhrada klasické medicíny. Kameny působí na jiné úrovni - jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě.

Léčba pomocí kamenů se nazývá Litoterapie.

 

Terapie pomocí kamenů ovlivňuje náš stav především těmito způsoby:

  • oslabuje nadbytečné
  • posiluje oslabené
  • odstraňuje blokády jež brání průtoku životodárné energie a tedy harmonické souhře veškerých tělesných procesů

Kameny jsou složeny z atomů kmitajících sem a tam a tím vydávajících energii. Tato oscilace působí jako neviditelný magnet na naše tělo, uvolňuje blokády a tím mírní potíže. V každém druhu kamene ovšem kmitají atomy způsobem typickým právě pro daný nerost. Proto mají různé kameny rozličné účinky.

Kontakt
Lydie Němcová
Heyrovského 22
Brno Bystrc
 
Telefon: +420 776 283 983
E-mail:   lydie.nemcova@seznam.cz
Objednávky pouze po telefonu,
e-mail slouží na dotazy.
 
Tvorba webových stránek Unigena