Momentálně jsem na mateřské dovolené a všechny moje služby jsou pozastaveny.

 

Medová masáž

Medová masáž je účinný a velmi starý způsob detoxikace používaný již ve starověkém Egyptě.

Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Medová masáž se osvědčila v především v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a migrénové stavy, deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy či menstruační potíže. Jako jediná masáž je vhodná při nachlazení.

Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin.

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům kvalitní masáže a prvotním známkám očisty patří středně vysoká, ale příjemná únava.

Po medové masáži je doporučeno se 24 hodin umývat jen obyčejnou vodou bez mýdel či sprchových gelů (nedoporučují se ani bioprodukty). Póry na pokožce zad jsou otevřené a jakýkoli kontakt s mycími prostředky může vyvolat alergickou reakci. Zhruba jeden den trvá, než se póry znovu zavřou.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba jedenkrát měsíčně.

Med obsahuje jednoduché cukry, které dokáže lidský organismus, na rozdíl od klasického cukru, velmi dobře a rychle zpracovat. Med je vysokým zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů, k nejdůležitějším patří vitaminy skupiny A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor.

Medová masáž se nedoporučuje lidem, kteří trpí alergií na med a lidem s přecitlivělou a ekzematickou pokožkou. Dále se nedoporučuje při onkologických a infekčních onemocněních, horečnatých stavech a nejrůznějších kožních problémech.

Kontakt
Lydie Němcová
Heyrovského 22
Brno Bystrc
 
Telefon: +420 776 283 983
E-mail:   lydie.nemcova@seznam.cz
Objednávky pouze po telefonu,
e-mail slouží na dotazy.
 
Tvorba webových stránek Unigena